Таг : бебиња

Забава МАГАЗИН

Данскиот милијардер, кој во самоубиствен напад загуби три деца, доби бизнаци

Данскиот милијардер, 47-годишниот Андрес Холч Повлсен и неговата сопруга Ен, станаа родители на близначки по помалку од една година откако во бомбашки напад на Шри...
МАКЕДОНИЈА

Црвениот крст најави кампањата за обезбедување парична донација за Детската клиника

Црвениот крст во рамки на одбележувањето 75 години постоење денеска ја најави кампањата за обезбедување парична донација за Одделот за неонатологија при Универзитетска клиника за...
МАКЕДОНИЈА

Ѓорчев: Индикаторите се катастрофални, 10.000 лица лани добиле работни визи за Германија

Околу 10.000 лица добиле работни визи за Германија, тоа е фрапантен податок.  Тоа е пораз на сите владини политики, ги покажува размерите на пустошење и...
МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Царовска, Шилегов и Арслани ги посетија мајката и првородените близначиња

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска заедно со директорката на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во...
МАКЕДОНИЈА

Близнаци се првородените бебиња во Скопје

На една минута по полноќ на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје на свет дојде првото бебе родено во 2020 година, девојче, а две минути...
Вести СВЕТ

Полицијата го уапси мажот кој прегази пешаци и бебиња близнаци во количка (ВИДЕО)

Maja_Serafimova
Вооружениот маж што во Осло украде амбулантно возило и влета во толпа луѓе, повредил три лица, од кои две се бебиња, соопштија норвешката полиција и...