Таг : Бегство

Хроника

Побегнал од „Затвор Куманово“, но полицијата го уапила и го вратила назад

Берта Китинска
„Вчера вечер во 21 часот и 50 минути полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци го лишиле од слобода С.Ќ.(43) од Богданци, за кого била распишана...
Забава МАГАЗИН

Тајландскиот крал во самоизолација со харем на Алпите

Тајландскиот контроверзен крал Маха Вајиралонгкорн ужива во самоизолацијата. Но, не станува за обичен карантин, туку за луксузен хотел сместен на алпите. Кралот го резервирал целиот...
МАКЕДОНИЈА

Станковиќ: Затвореникот бил фатен на поткровје, дезинформација е дека избегал од „Идризово“

Александар Тодески
Дезинформација е веста на повеќето медиуми дека затвореник осуден на доживотна казна затвор избегал од „Идризово“, вели во изјава за „Локално“ директорот на Управата за...
Вести СВЕТ

Скокна од прозорец со радијатор за кој бил заврзан и избега од полиција (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како еден маж скока од полициска станица низ прозорец и бега. Тоа можеби не би...
МАКЕДОНИЈА

Груевски една година во Унгарија, дома го чекаат затворска казна и низа пресуди

„Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот. Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од унгарските власти. Секогаш ќе остане...
Политика

Заев за Груевски: Светот е глобално село, никој не може да избега од казната и одговорноста

Влатко Зорба
Никој не може да избега од казната и од својата одговорност, па вклучително и Никола Груевски, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање по...
Политика

Спасовски побара да не се шпекулира за бегството на Спасов

Влатко Зорба
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одговарајќи на новинарско прашање во врска со шпекулациите дека во бегството на поранешниот специјалец се вмешани и некои...