Таг : Бела куќа

МАГАЗИН

Ова би можело да промени сè! Наскоро излегува книга што ќе ја открие позадината на хаосот во Белата куќа

Stefanija Kuzmanovska
Претседателот на САД Доналд Трамп е прилично отворен човек и не се двоуми да каже сè што има на ум, што многумина го земаат за...
Забава

Аутфит на Ким Кардашијан од кој би поцрвенела Белата куќа

Stefanija Kuzmanovska
Ако замислиме сценарио во кое Канје Вест станува претседател на Америка, една од најдобрите сцени би била онаа во која Ким Кардашијан шета низ Белата...
СВЕТ

Пенс не е во карантин, работи денес во Белата куќа

Stefanija Kuzmanovska
Потпретседателот на САД, Мајк Пенс не е во карантин и планира да биде денес во Белата куќа, изјави денеска портпаролот Дејвин Омали, реагирајќи на обвинувањата...
Вести

Директната сончева светлина го уништува КОВИД-19, тврди ново истражување презентирано во Белата Куќа

Влатко Зорба
Високата температура и влажноста, како и директната сончева светлина, брзо го уништуваат новиот коронавирус и во воздухот и на различни површини. Ова го соопшти заменик-секретарот...
Вести СВЕТ

Американската Влада им го ограничи доаѓањето на работа на 2,1 милион свои работници

Американската Влада им го ограничи доаѓањето на работа на 2,1 милион свои работници, охрабрувајќи ги луѓето да работат од дома со цел да се спречи...
Забава МАГАЗИН

Ја нападнаа Меланија поради слика, па таа им одговори како вистинска дама

Меланија Трамп на Твитер објави фотографии од изградбата на тениското игралиште во Белата куќа. Таа носи заштитен шлем и заедно со проектантите ги разгледува нацртите....
Вести СВЕТ

Белата куќа: Целиот процес на импичмент на Трамп беше лов на вештерки

Белата куќа го поздрави гласањето во Сенатот во кое претседателот Доналд Трамп е ослободен од обвинувањата за злоупотреба на функцијата  и опструкција на Конгресот, и...
Вести

Помпео прекинал интервју по поставени прашања за Украина

Влатко Зорба
Американскиот државен секретар Мајк Помпео викал, и користел навреди, на новинарката Мери Луиз Кели по интервјуто што го прекинал незадоволен од поставувањето прашања за Украина,...
Вести

Белата куќа нема да соработува во подготовка на обвинение против претседателот

Влатко Зорба
Белата куќа потврди дека нема да учествува во работата на Претставничкиот дом во подготовка на обвинение против Доналд Трамп, нарекувајќи ја постапката како – „лакрдија“....
Забава МАГАЗИН

Меланија Трамп ја покажа празничната декорација на Белата куќа

Елена Даскалова
Меланија Трамп ги објави новите новогодишни декорации во Белата куќа. Оваа година доминира белата боја, а секако, вклучени се и црвената и сината боја. View...