Таг : бело хоризонте

Вести СВЕТ

Мал авион се урна во Бело Хоризонте, најмалку тројца загинати (ВИДЕО)

Maja_Serafimova
Најмалку три лица загинаа кога мал авион се урна набргу по полетувањето во бразилскиот град Бело Хоризонте, соопштија локалните власти. Авионот со еден мотор при...