Таг : бесилка

Политика

Заев на бесилка: Членови на ВМРО-ДПМНЕ со жесток говор на омраза (ФОТО)

Влатко Зорба
Симпатизерите и членови на ВМРО ДПМНЕ продолжуваат со поттикнување насилство и говор на омраза, со повиците за убивања и бесења луѓе. Последен таков случај е...
Вести СВЕТ

Пакистанскиот Парламент побара јавно бесење на осудените убијци и силувачи на деца

Пакистанскиот Парламент вчера донесе одлука со која побара јавно бесење на осудените убијци и силувачи на деца. -Убијците на деца и силувачи не треба да...