Таг : бездомници

СВЕТ

Бетмен им носи храна на бездомниците во Сантијаго

Stefanija Kuzmanovska
Човек преправен како Бетмен дистрибуира храна на бездомниците на улиците на Сантијаго и им дава утеха на оние на кои им е потребна после неколкумесечни...
Скопје

Две бездомни жени со здравствени проблеми цел месец живеат на улица во скопски Капиштец

Берта Китинска
Жениве се на улица!! Месец дена!! Избркани и со здравствени проблеми!Социјално не реагира, брза помош не доаѓа!!, вака гласи објавата која се шири на социјалните...
СВЕТ

Метрото во Њујорк за првпат го скрати работното време поради честите смртни случаи на бездомници

Stefanija Kuzmanovska
Од почетокот на годината во њујоркшкото Метро (МТА), во кое повеќе од пет милиони патници се транспортираат дневно, починаа 37 лица, осум повеќе од минатата...
МАКЕДОНИЈА

Како властите се грижат за скопските бездомници во време на пандемија од коронавирус?

Stefanija Kuzmanovska
Во време на пандемија на коронавирусот, надлежните во државава постојано ги повторуваат и апелираат да ги почитуваме мерките пропишани за стопирање на ширењето на заразата,...
Забава МАГАЗИН

Меган Маркл беше актерка, но и голема хуманитарка

Елена Даскалова
Меган Маркл ја паметиме како актерка од популарната серија „Suits“, од која се повлече веднаш по веридбата со принцот Хари. Но, неодамна се појави фотографија...