Таг : били ајлиш

Забава

Били Ајлиш во „опуштено“ издание без шминка

Влатко Зорба
Тинејџерската sвезда Били Ајлиш беше фотографирана во комбинација облека во која досега немавме можност да ја видиме. За разлика од вообичаените „џaк“ тренерки, панталони и...
Забава

Били Ајлиш нема да издаде нов албум до крајот на пандемијата

Влатко Зорба
Новиот студиски албум на тинејџерската ѕвезда Били Ајлиш нема да излезе до крајот на пандемијата на коронавирусот, изјави нејзиниот брат и продуцент Финес за австралиските...
МАГАЗИН

Уште еден анимиран спот: Били Ајлиш објави нов сингл

Stefanija Kuzmanovska
Тинејџерската везда Били Ајлиш претстави нова песна под називот my future и веднаш го претстави и анимираното видео. Бдејќи песната настана во карантин, Били за...
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш турнејата ја започна со желба за подигнување на свеста за прифаќање на своето тело

Били Ајлиш ја започна својата прва турнеја во Мајами. На почетокот на настапот 18-годишната Ајлиш ја соблече маичкаа сакајќи да ја подигне свеста за прифаќање...
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш првпат ја изведе „No Time To Die“ во живо (ВИДЕО)

Елена Даскалова
На вчерашното доделување на Брит-музичките награди, Били Ајлиш за првпат ја изведе во живо носечката тема за следниот филм за Џејмс Бонд. Во придружба на...
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш веќе не чита коментари на Инстаграм

Елена Даскалова
Младата музичка ѕвезда Били Ајлиш неодамна откри дека престанала да чита коментари на социјалните мрежи, особено на нејзиниот профил на Инстаграм. Во интервју за Би-би-си,...
Забава МАГАЗИН

Џастин Бибер плачел поради Били Ајлиш

Кристина Денесовска
Сите фанови на Били Ајлиш знаат дека таа е луда по Џастин Бибер, а сега стана јасно дека и таа нему, во најмала рака, му...
Забава МАГАЗИН

Објавена песната на Били Ајлиш за новиот Бонд (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Били Ајлиш е најмладиот музичар кој некогаш компонирал и испеал песна за познатата франшиза. Песната го носи истиот наслов како и претстојниот филм, „Нема време...
Забава МАГАЗИН

Фановите бесни, Академијата го заборави Лук Пери

Кристина Денесовска
За време на доделувањето на Оскарите на многумина им засолзија очите кога со емотивниот меморијам им беше оддадена почит на ѕвездите меѓу кои беа и...