Таг : били ајлиш

Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш турнејата ја започна со желба за подигнување на свеста за прифаќање на своето тело

Били Ајлиш ја започна својата прва турнеја во Мајами. На почетокот на настапот 18-годишната Ајлиш ја соблече маичкаа сакајќи да ја подигне свеста за прифаќање...
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш првпат ја изведе „No Time To Die“ во живо (ВИДЕО)

Елена Даскалова
На вчерашното доделување на Брит-музичките награди, Били Ајлиш за првпат ја изведе во живо носечката тема за следниот филм за Џејмс Бонд. Во придружба на...
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш веќе не чита коментари на Инстаграм

Елена Даскалова
Младата музичка ѕвезда Били Ајлиш неодамна откри дека престанала да чита коментари на социјалните мрежи, особено на нејзиниот профил на Инстаграм. Во интервју за Би-би-си,...
Забава МАГАЗИН

Џастин Бибер плачел поради Били Ајлиш

Кристина Денесовска
Сите фанови на Били Ајлиш знаат дека таа е луда по Џастин Бибер, а сега стана јасно дека и таа нему, во најмала рака, му...
Забава МАГАЗИН

Објавена песната на Били Ајлиш за новиот Бонд (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Били Ајлиш е најмладиот музичар кој некогаш компонирал и испеал песна за познатата франшиза. Песната го носи истиот наслов како и претстојниот филм, „Нема време...
Забава МАГАЗИН

Фановите бесни, Академијата го заборави Лук Пери

Кристина Денесовска
За време на доделувањето на Оскарите на многумина им засолзија очите кога со емотивниот меморијам им беше оддадена почит на ѕвездите меѓу кои беа и...
Забава МАГАЗИН

Ин мемориам: Емотивен настап на Били Ајлиш

Кристина Денесовска
Еден од највпечатливите моменти на вчерашните доделувања на Оскарите беше настапот на Били Ајлиш, која се прости од сите филмски великани кои починаа изминатата година....
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш откри дека песната за Бонд веќе е напишана

Елена Даскалова
Младата Били Ајлиш, која неодамна триумфираше на Греми, оваа вечер ќе има свој настап за време на доделувањето на Оскарите. Во интервјуто на црвениот тепих...
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш ќе настапува на Оскарите

Елена Даскалова
Младата музичка ѕвезда, која неодамна освои неколку Греми статуетки, на својот профил на Инстаграм објави дека ќе настапи и на доделувањето на Оскарите. Оскарите се...
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш триумфираше на годинашните Греми награди

Елена Даскалова
Церемонијата на доделување на Греми наградите се одржа во Стејплс-центарот во Лос Анџелес, а музичарите оваа година се бореа за златниот грамофон во повеќе од...