Таг : Биното

Авто/мото

Директорот на Ферари: Добро е што Фетел заминува – и за него и за нас

Директорот на Ферари, Матија Биното изјави денеска дека верува дека Себастијан Фетел сепак уште чувствува страст кон Формула 1. Тој додаде дека не знае што...
Авто/мото

Биното: Како и да се однесуваме кон пилотите, повторно не чиниме

Влатко Зорба
Главниот извршен директор на Ферари, Матија Биното, одговори на критичарите кои почнаа да го обвинуваат поради судирот меѓу Фетел и Леклаер на трката од Формула...
Авто/мото

Ферари и официјално ги заврши надградбите за 2019 година

Влатко Зорба
Шефот на Формула 1 Ферари, Матијас Бинотo откри дека сетот на подобрувања што автомобилот ги добил за Гран-при во Сингапур ќе биде последниот голем за...