Таг : Биографија

Забава

„Потрага по слобода“ на над 300 страници: Излегува биографијата за принцот Хари и Меган Маркл

Откриено е името на книгата, што е всушност биографија на војводата и војвотката од Сасекс. Книгата, за која се очекува да биде бестселер, симболично се...
Забава МАГАЗИН

Нови детали од скандалозните мемоари на Џесика Симпсон

Елена Даскалова
Џесика Симпсон неодамна објави мемоари, а деталите кои таму ги открива многупати беа шок за нејзините обожаватели. Таа во еден дел зборува за распаднатиот брак...
Забава МАГАЗИН

Шакира сними биографски филм за себе и музичката кариера (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Шакира е пејачка која по секој можен критериум се издвојува од толпата на сите останати поп и латино ѕвезди. Таа има моќен глас, впечатлив изглед...
Забава МАГАЗИН

Рејчел Вајс во улогата на холивудската легенда Елизабет Тејлор

user2
Наскоро започнува снимањето на новиот биографски филм под наслов „Посебна врска“ кој ќе го прикаже животот, делото и ликот на Елизабет Тејлор. Филмот посебно ќе...
Забава МАГАЗИН

Ријана гола ја промовираше својата биографија

user2
На промоцијата на својата биографска книга Ријана симболично се разголе, фотографирајќи се носејќи само накит и опкружена со црвени и розови цвеќиња. Во раце ја...