Таг : Бит Пазар

Хроника

Лишени од слобода 15 лица кај Бит Пазар поради непочитување на забраната за движење

Влатко Зорба
Министерството за внатрешни работи вечерва информираше дека денеска, 7 јуни на подрaчјето на ПС ОН Бит Пазар во периодот од 19 до 20 часот лишени...
МАКЕДОНИЈА

Девојчето пронајдено кај Бит пазар вратено кај родителите

Девојчето кое денеска беше пронајдено кај полициската станица Бит Пазар е вратено кај родителите. Од МВР за Либертас потврдија дека родителите на девојчето се пробајдено....
МАКЕДОНИЈА

Девојче е пронајдено во околината на Бит-пазар

Влатко Зорба
Девојче е пронајдено во околината на Бит-пазар и во моментов се наоѓа во полициската станица. Нејзината фотографија е споделена на социјалните мрежи за побрзо пронаоѓање...
Хроника

Пожар од пиротехнички ракети кај Бит Пазар, сопственикот во бесознание

Скопската пожарна преку Фејсбук извести дека вечерва во 23:00 часот добиле дојава дека настанал пожар од употреба на пиротехнички ракети, а сопственикот бил најден во...