Таг : бизарно

МАГАЗИН Стил

Коронавирусот донесе нов бизарен тренд

Изминативе години сведочиме на бројни луди бјути трендови на Инстаграм, но трендот кој сега ги преплави социјалните мрежи е најлудиот до сега. Маникирите инспирирани од...
Забава МАГАЗИН

Освоил џекпот од 11 милиони евра, но заборавил да се јави да ја подигне

Добитник на џекпот во износ од 70 милиони лири (нешто повеќе од 11 милиони евра) на новогодишната лотарија за 2019 година и не бил толку...
Забава МАГАЗИН

Осуденик на смрт барал да го пуштат: Кратко бев мртов

Американскиот суд го одбил барањето на осуденик кој тврди дека ја отслужил доживотната казна бидејќи накратко бил прогласен мртов. Бенџамин Шрајбер (66) е осуден на...