Таг : близнаци

МАГАЗИН

Тие имаат многу пријатели и се навистина посебни: Таквите жени се раѓаат најчесто во овој хороскопски знак

Stefanija Kuzmanovska
Жените кои се родени во знакот на Близнаци најчесто зрачат со некоја магнетна привлечност, енергија и смелост. Жените родени во овој знак обично се многу...
Забава МАГАЗИН

Данскиот милијардер, кој во самоубиствен напад загуби три деца, доби бизнаци

Данскиот милијардер, 47-годишниот Андрес Холч Повлсен и неговата сопруга Ен, станаа родители на близначки по помалку од една година откако во бомбашки напад на Шри...
Забава МАГАЗИН

Кејт Мидлтон бремена со четвртото бебе?

Кејт Мидлтон, наводно, е бремена по четврти пат и носи близнаци, пренесуваат британските таблоиди. Кејт и Вилијам имаат три деца, принцот Џорџ (6), принцезата Шарлот...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои ги излудуваат сите околу себе

Кристина Денесовска
Нивната лоша способност за комуникација, опседнатост со самите себе и тврдоглавиот став, луѓето околу нив ги доведува до лудило. Доколку некогаш сте се запрашале дали...
Забава МАГАЗИН

Психолошки профил на родените во знакот Близнаци

Елена Даскалова
Близнаците, генерално, не се хороскопски знак кој може да се пофали со челична волја и цврст став, но затоа нивните интелектуални способности се исклучителни. Тие...
Забава МАГАЗИН

Вториот месец од годината ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

Кристина Денесовска
Февруари ќе биде интересен период, особено поради ретроградниот Меркур. Но, негрижете се, енергијата ќе биде многу попозитивна отколку во јануари. На 9 февруари не очекува...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои ги одбегнуваат долгите љубовни врски

Повеќето бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на животот, но постојат и периоди кога повеќе им одговара да бидат во необврзувачки однос...
Забава МАГАЗИН

Пет знаци кои важат за најразмазени во хороскопот

Врската со размазена личност не е лесна. Дури и ако се забавувате со години и партнерот ве позната, тешко е да чекорите во животот со...
Забава МАГАЗИН

БЛИЗНАЦИ: Годишен хороскоп за 2020 година

Елена Даскалова
На самиот почеток на годината, Близнаците ќе чувствуваат одредена несигурност, која ќе им го искомплицира носењето дури и на наједонставните одлуки. Можни се и мали...
Забава МАГАЗИН

Полна месечина во знакот Близнаци – очекувајте го и невозможното

Елена Даскалова
Полната месечина ќе настапи на 12 декември, во знакот на Близнаци. Тоа е последната фаза на месечината пред помрачувањето на Сонцето на 26 декември. Ова...