Таг : Богоев

МАКЕДОНИЈА

Богоев од Вашингтон: Соработка и помирување за повеќе шанси на младите

Stefanija Kuzmanovska
Започнаа форумските сесии во рамки на Националниот молитвен појадок во Вашингтон (САД), на кој учествува и членот на Извршниот одбор на СДСМ и градоначалник на...
МАКЕДОНИЈА

Богоев во Вашингтон изрази подготвеност за интегрирање на веб платформа во Карпош

Берта Китинска
Борбата против корупцијата се води на сите нивоа, а постојат повеќе механизми како граѓаните да го следат трошењето на буџетските средства и на тој начин...
МАКЕДОНИЈА

Богоев ќе учествува на националниот молитвен појадок во Вашингтон

Ивана Рамаданова
Членот на Извршниот одбор на СДСМ и градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев ќе биде во официјална посета на Соединетите Американски Држави, при што ќе...
Политика

Мизрахи за знамето на ВМРО-ДПМНЕ: Интервјуто не е снимано во Министерството, туку во просториите на партијата

Влатко Зорба
„Дозата на сензационализам на која одредени кругови инсистираат е симпатична, дури и кога е неточна. Но, ако ме прашаа ќе им кажев дека интервјуто не...
Политика

Богоев: Лажна вест е дека ќе се градат сто нови згради во Општина Карпош

Влатко Зорба
„Лажна вест е дека ќе се градат сто нови згради во Општина Карпош, пласирана од Тони Јаревски, од ВМРО-ДПМНЕ. Втора година по ред тој излегува...
Политика

Богоев: Над Трнодол нема да се гради нова населба

Влатко Зорба
На денешната прес-конференција во населбата Влае 2 за селекција на отпадот, во рамки на новинарско прашање за Деталниот урбанистички план за населбата Трнодол, градоначалникот на...
МАКЕДОНИЈА

Преку анкета се решава за паркирањето во Општина Карпош

Влатко Зорба
На денешниот брифинг со новинарите, градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев посочи дека Општината е во финална подготовка на анкета, преку која граѓаните ќе одлучат дали...
Политика

Богоев: Градиме заедница која одговара на потребите на граѓаните, а не на урбаната мафија (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Општината ја преземав со долг од 18 милиони евра. Локална самоуправа која беше во финансиски колапс, симбол на криминалното работење, со изгубена доверба од сите...
Политика

Богоев: Создаваме нови бели дробови на Карпош и на Скопје

Влатко Зорба
Со спортско – адреналинскиот парк и целосното разубавување на делот од алпинистичката карпа до бунарите на реката Лепенец, создаваме нови бели дробови за Карпош и...
МАКЕДОНИЈА

Богоев: Во изминативе 2 години, јас и мојот тим целосно се вложивме за нашиот Карпош

Влатко Зорба
„Дали можевме повеќе и подобро? Веројатно. Но, со чист образ кажувам дека јас и мојот тим, во изминативе 2 години целосно се вложивме за нашиот...