Таг : Богоевски

МАКЕДОНИЈА

Богоевски: Ќе бидам во самоизолација, во моментов сум без симптоми на коронавирус

Влатко Зорба
„Наредниве две недели ќе можете да ме добиете само по телефон или преку електронска комуникација. Кога мерките за превенција и сузбивање на коронавирусот стапија на...
СТАВ

Богоевски: Уништуваат кариери, фамилии и животи, само поради комплексите кои толку упорно и насилно се обидуваат да ги сокријат

Влатко Зорба
Нека трепка: „Иако градоначалникот не поднел тужба, сепак кај Милошоски предизвикал гнев и, според СЈО, ја искористил својата политичка моќ, па од име на претседател...
МАКЕДОНИЈА

Богоевски: Законските услови се исполнети, останува на судот и обвинителството да ја продолжат битката за правда

Viktor Jovanov
Маршот на СДСМ беше со цел барање на правда во државата. Законските услови се постигнати, работата останува на обвинителите и судиите да ја продолжат битката....
Политика

Богоевски: Ниту на Мицкоски, ниту на Чулев им е гајле за безбедноста во државава

Влатко Зорба
„Техничкиот Министер за внатрешни работи не е дојден со задача да ја заштити, или не дај Боже, унапреди безбедноста во Република Северна Македонија. Судејќи по...
Политика

Богоевски за „Детектор“: Се надевам дека истрагата ќе ги идентификува функционерите кои можеби се инволвирани во „Рекет“

Влатко Зорба
Поранешниот пратеник Павле Богоевски во емисијата „Детектор“ на „Сител“ ТВ изјави дека „Рекет“ е најголемата афера во последните неколку години и дека не оди во...