Таг : Богојески

Политика

Богојески: Не е проблемот само во Владата, туку во целиот политички систем кој си игра со животот на граѓаните 30 години

Влатко Зорба
Носителот на листа за пратеници од Македонски концепт за ИЕ1 заедно со кандидатите за пратеници за ИЕ2, како дел од теренските активности – средби со...
Политика

Богојески: Ако не гласаме различно или ако апстинираме од гласање, ќе си остане се по старо

Влатко Зорба
Лидерот на Македонски концепт и носител на листа за пратеници за ИЕ1, Петар Богојески заедно со кандидатите за пратеници од оваа изборна единица го посетија...
СТАВ

Богојески: Сега е последна шанса да се менуваат работите!

Влатко Зорба
Почитувани пријатели и познаници, да не бидам погрешно разбран… дека инсистирам, наметнувам… само сакам да Ве информирам дека на овие избори јас и моите пријатели...
Политика

Македонски концепт: Наш услов за формирање Влада ќе биде носење на неколку клучни закони

Влатко Зорба
Македонските концепт како политичка платформа на граѓански активисти се залага за законска и обврзана одговорноста за дадените политички ветувања, за казнивост и понесување казнена одговорност...
Политика

Богојески: Очекувам сите крушевчани да гласаат за Македонски концепт!

Влатко Зорба
Никој повеќе и подобро не може да се грижи од мене за Крушево, кој сум родум од тука. Крушево е иселено и осиромашено. Потребна е...
Политика

Богојески од Аеродром: Доста ни е од импровизации со кои живееме веќе 30 години

Влатко Зорба
Граѓаните од Аеродром гласно ги искажаа своите проблеми со кои се соочуваат со години наназад. Големо е незадоволството и разочараноста од политиките на сегашниот владин...
Политика

Граѓаните на Скопје ги споделија своите очекувања со Богојески од Македонски концепт

Влатко Зорба
Големо незадоволство од досегашните политики и досегашниот избор од помало и поголемо зло. Граѓаните се презаситени од празни изборни ветувања и немање избор. Тоа се...
Политика

Богојески вечерва на средба со младите во Дебар маало

Влатко Зорба
На овие избори, граѓаните не одлучуваат само за себе, туку и за иднината на нивните деца. За иднината на државата, за младите. Држава која ќе...
Политика

Богојески: Апасиев бега од дебати, тоа нема да го спаси од обврската да одговори кој го „вработи” во СЈО

Влатко Зорба
Димитар Апасиев од Левица го избегна дебатирањето со Петар Богојески од Македонски концепт. Дебатата закажана на ТВ Телма требаше да оди во живо и да...
Политика

Богојески од Кичево: Нашиот концепт е уникатен, модерен и прогресивен

Влатко Зорба
Во Кичево попладнево престојуваше предизборниот караван на политичката платформа Македонски концепт, заедно со промоторот и лидер Петар Богојески, на градскиот плоштад беше и носителот на...