Таг : Богојески

СТАВ

Богојески: Време е за толеранција, солидарност и конструктивни предлози за да го надминеме овој предизвик

Влатко Зорба
Воопшто не е во ред да се шири толкава омраза на ФБ, од страна на поддржувачите на господин Заев (СДСМ1) и на господин Мицкоски (СДСМ2)!...
МАКЕДОНИЈА

Богојески: Денешнава “Обнова на бандитизмот”, простете не е моја!

Заклучно со 29.02.2020 година, го ставам во мирување моето членство во ВМРО ДПМНЕ, поради намерата да бидам граѓански, независен кандидат за пратеник.Никогаш нема да прифатам...
СТАВ

Богојески: Помалку смешен „рашелов патриотизам“, повеќе државничко однесување!

Влатко Зорба
Македонија губи чекор со Преспански договор! Повеќе меѓународни организации, меѓу кои и НАТО, истакнаа потреба од целосна имплементација на Преспански договор… но сите прстот го...
Интервју МАКЕДОНИЈА

Богојески: Незадоволните од сегашноста, никогаш нема да се навратат на минатото и да го донесат Мицкоски на власт

Влатко Зорба
Сето она што ние го промовиравме за време на внатрепартиската иницијатива за реформи, веќе не е доволно. Сега е попусто и нов Статут и лажирање,...
Политика

Македонски Концепт предлага пратениците да бидат волонтери

Влатко Зорба
Македонски Концепт преку соопштение денеска предлож пратениците да бидат волонтери во служба на граѓаните. „Чест е да се претставуваат своите сограѓани, комшии, пријатели и роднини...
Политика

Богојески: „Рекет“ беше организирана акција за рушење на антигруевистичкиот потенцијал во македонското општество

Влатко Зорба
„Аферата „Рекет“ е прецизно обработена акција, во која се сруши надежта во правдата во Македонија. Тоа беше организирана акција за рушење на антигруевистичкиот потенцијал во...
Политика

Богојески: Мицкоски зборува за искривена кичма на друг политичар, а тој презентира искршена кичма

Влатко Зорба
„Многу е лошо кога едно се кажува пред странците, друго се кажува дома пред граѓаните, а трето се кажува во општинските комитети. Не е чесно...
Политика

Богојески: Во случај на негативен исход од Брисел, ќе продолжиме напред кон европската идина со крупни чекори

Влатко Зорба
Поранешниот заменик- генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески изјави дека се надева на позитивен одговор од Брисел каде уште денеска се одржува Самитот на ЕУ,...