Таг : борче

МАКЕДОНИЈА

Апел за помош: Борче живее во руинирана колиба, без услови за лична хигиена во ек на падемија

Берта Китинска
Се молат сите граѓани кои се во можност на било кој начин да му помогнат на скопјанецот Боривоје Грујиќ – Борче кој има 36 години...