Таг : Борусија Дортмунд

Фудбал

Борусија рутински на гостувањето кај Волфсбург

Борусија (Дортмунд) не погреши на гостувањето кај Волфсбург и ја забележа својата шеста последователна победа во Бундеслигата – 2:0. Така, „жолто-црните“ веќе го чекаат Баерн...
Фудбал

Тренерот на Борусија: Чудно е да се игра вака – постигнуваш гол и ништо

Тренерот на Борусија Дортмунд, Лусијан Фавр беше задоволен од победата од 4-0 над Шалке во 26-тото коло од Бундеслигата, но призна дека без навивачите, атмосферата...
Фудбал

Поради кризата: Борусија Дортмунд отпушта играчи

Со самото сопирање на сите натпреварувања поради коронавирусот, голем број клубови претрпеа огромни загуби. Запрените приходи од билетите, спонзорите, им донесоа големи проблеми на клубовите...
Фудбал

Борусија Дортмунд остана без напад пред мечот со Интер

Влатко Зорба
Борусија Дортмунд утре ќе биде без двајцата нивни најдобри играчи за натпреварот во Лигата на шампионите. Аут за мечот се Марко Ројс и Пако Алкасер....
Фудбал

Борусија Дортмунд ќе се обиде да го привлече Мертенс

Влатко Зорба
Напаѓачот на Наполи, Дрис Мертенс може да ја продолжи кариерата во германската Бундеслига, пренесува Скај Италија. За 32-годишниот Белгиец се заинтересирани од Борусија Дортмунд, каде...