Таг : Ботас

Авто/мото

Ботас триумфираше во Јапонија, Мерцедес со шеста последователна титула кај конструкторите

Влатко Зорба
Пилотот на Мерцедес, Валтери Ботас, го освои Гран-при на Јапонија на патеката „Сузука“. Втор зад финскиот пилот беше Себастијан Фетел со Ферари, а трет, тимскиот...