Таг : Божикна песна

Култура

„Љубојна“ обновува уште една божикна песна (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Традиционално и годинава се интензивираат активностите на Здружението „Бадникови поворки“, чија цел е да го подготви нашиот народ за достоинствено празнување на Христовото Раѓање –...