Таг : Британско кралско семејство

Забава МАГАЗИН

Принцот Вилијам доби нова титула

Принцот Вилијам има нова титула. Кралицата Елизабета Втора во саботата, својот внук го именуваше за нов Висок комесар на Генералното собрние на црквата на Шкотска....
Забава МАГАЗИН

Кејт Мидлтон го прославува својот 38 роденден

Војвотката од Кембриџ денеска слави роденден, а откако влезе во кралското семејство секој нејзин чекот се наоѓа под лупата на јавноста. Сепак, постојат занимливости кои...
Забава МАГАЗИН

Случувања кои ги сменија кралските семејства во 2019 година

Кристина Денесовска
Годината во одминување беше возбудлива за членовите на кралските семејства ширум светот, а ја обележаа слатки моменти, од раѓање до веридби. Меѓутоа, некои кралства доживеаја...
Забава МАГАЗИН

По неодоливата честитка на Хари и Вилијам посака среќни празници со слатка фотографија

Кристина Денесовска
Кенисигтон палатата објави нова фотографија во која честита Божик, а на неа се наоѓаат прицот Вилијам и неговите три деца, прицевите Џорџ и Луи и...
Забава МАГАЗИН

Жртвата на принцот Ендрју во интервју тврди дека морала да го усреќи

Вирџинија Робертс, жената која тврди дека била присилена да има однос со принцот Ендрју, во време кога тој бил близок пријател со милијардерот и педофил...