Таг : Бруно Фернандеш

СПОРТ Фудбал

Бруно Фернандеш прогласен за најдобар играч во Премиер лигата во февруари

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш е прогласен за најдобар играч во шампионатот на Англија во февруари, објавено е на официјалниот Твитер...
СПОРТ

Фернандеш своето деби ќе го има утре против Вулверхемпто

Берта Китинска
Новото засилување на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш, може да го направи своето деби утре против Вулверхемптон. Ова го сподели на денешната прес-конференција пред натпреварот менаџерот...
СПОРТ Фудбал

Конечно на „Олд Трафорд“: Фернандеш во Манчестер Јунајтед за 65 милиони евра

Довчерашниот играч од средниот ред на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш и дефинитивно е нов фудбалер на Манчестер Јунајтед. Сега и официјално, откако двата клуба ги...
СПОРТ Фудбал

Јунајтед ја зголеми својата понуда за Фернандеш

Манчестер Јунајтед двапати ја зголеми својата понуда за Бруно Фернандеш, откако шпанска Барселона ја објави својата желба да го земе играчот. Втората понуда од англискиот...
СПОРТ Фудбал

Пропаднаа преговорите меѓу Манчестер Јунајтед и Спортинг за Фернандеш

Преговорите меѓу Спортинг (Лисабон) и Манчестер Јунајтед за Бруно Фернандеш конечно пропаднаа и нема да има трансфер, ексклузивно објави „Сан“. Долго време, двата клуба дискутираа...