Таг : Бунтовници

АНАЛИЗИ

Гардијан: Ердоган им плаќа на сириските бунтовници 700 евра месечно за да се борат против Ерменија

Stefanija Kuzmanovska
Турција ангажира бунтовници кои дејствувале во сириската провинција Идлиб за да му помогнат на Азербејџан во борбата против Ерменија, пренесува „Гардијан“, повикувајќи се на извори...
СВЕТ

Бунтовниците во Јужен Судан ја одбија владината мировна понуда

Stefanija Kuzmanovska
Бунтовниците во Јужен Судан денеска ја одбија владината мировна понуда, за ставање крај на шестгодишната војна, во која загинаа 380.000 луѓе. Претседателот на Јужен Судан,...
Забава МАГАЗИН

Најголемите бунтовници според зодијакот

Сите ние имаме бунтовник во себе кој се буни за одредени работи но некои хороскопски знаци се родени бунтовници. Тие не сакаат да живеат според...