Таг : бура

ЕУ СВЕТ

Над 100.000 домаќинства без електрична енергија поради бурата во Полска и Чешка

Поради силниот ветер во Полска вчера без електрична енергија останаа 76.000, а во Чешка 40.000 домаќинства. Во невремето во Полска повредени се пет лица, а...