Таг : чан тонг каи

Вести СВЕТ

Ова е убиецот заради кого почнаа масовните протести во Хонг Конг: Денес го пуштија на слобода (ВИДЕО)

Maja_Serafimova
Чан Тонг Каи (20), младото момче заради кого практично почнаа протестите во Хонг Конг е пуштен на слобода. Имено, тој е обвинет за убиство на...