Таг : Челси

Фудбал

Лампард жали за своите зборови: Би се напил пиво со Клоп

Влатко Зорба
Се крена мнго врева на натпреварот Ливерпул – Челси, откако гостинскиот менаџер Франк Лампард го навреди својот колега Јирген Клоп и неговиот стручен штаб. Поранешниот...
Фудбал

Стартува проектот на Абрамович за изградба на стадион вреден една милијарда фунти

Влатко Зорба
Крајниот рок на Челси за почеток на работата на новиот стадион што ќе се гради на местото на сегашниот „Стемфорд Бриџ“ истече на последниот ден...
Фудбал

Канте одбива да тренира за Челси, Лампард го поддржа

Фудбалерот на француската фудбалска репрезентација Н’Голо Канте (29) не се појави на тренингот на Челси во средата поради стравувањата од инфекција со коронавирус, а тренерот...
Фудбал

Челси ги поштеди фудбалерите од намалување на платите, им порача да донираат

Влатко Зорба
Лондонски Челси објави дека нема да ги намали платите на фудбалерите за време на пандемијата од коронавирус. Англискиот фудбалски клуб соопшти дека ќе побара од...