Таг : Челзи

СПОРТ Фудбал

Конте: Клоп не освои ништо за четири години во Англија, а Гвардиола исто така не освои ништо во првата година

Никола Поповски
Тренерот на Интер, Антонио Конте зборуваше за неговите успеси во англиската Премиер лига. Тој исто така направи споредба со Јирген Клоп и Јосеп Гвардиола. -Во...
Фудбал

Лампард за Кавани: Одличен фудбалер, на тимот му треба искуство

Влатко Зорба
Менаџерот на Челзи, Френк Лампард е склон да привлече искусен фудбалер во овој трансфер прозорец и англиските медиуми ова го толкуваат како интерес за Единсон...
Фудбал

Лампард: Жиру може да го напушти Челзи во јануари

Влатко Зорба
Менаџерот на Челзи, Френк Лампард, информираше дека Оливие Жиру може да го напушти „Стемфорд“ Бриџ преку зимскиот преоден рок. Иако беше меѓу резервите на „сините“...
Фудбал

Лампард сака да го види Алаба во Челзи

Влатко Зорба
Дефанзивецот на Баерн, Давид Алаба, може да ја продолжи кариерата во Англија. Според „Мирор“, Челзи покажува интерес за 27-годишниот Австриец. Тренерот на „сините“ од Лондон,...
Фудбал

Челзи фаворит за потписот на англиски репрезентативец

Влатко Зорба
Челзи е уверен во привлекувањето на Џејден Санчо по укинувањето на трансферното ембарго, пишува британскиот таблоид „Сан“. „Сините“ се на пат да се изборат со...