Таг : Чемпионшип

Фудбал

По Премиер лигата, продолжува и Чемпионшип

Влатко Зорба
По Премиер лигата, продолжува и Чемпионшип. Второто по ранг фудбалско натпреварување во Англија ќе започне на 20 јуни. Како што истакна претседателот на англиските фудбалски...