Таг : чулев

МАКЕДОНИЈА

Чулев: МВР е политички заробена институција

Берта Китинска
Доскорешниот министер, Наќе Чулев испрати соопштение до јавноста кое се однесува на незаконски и политички мотивирани распоредувања на лица вработени во Министерството за внатрешни работи....
МАКЕДОНИЈА

Обвинителство Скопје: Нема основа за постапување по известувањето на Чулев за ОТА и АНБ

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Резолуција дека нема место за јавнообвинителска интервенција во поглед на поднесеното писмено известување од техничкиот министер за внатрешни работи Наќе...
Политика

АВМУ: Зошто Манчевски не реагира за прекршочната против МТВ поради изјава на Чулев?

Влатко Зорба
„Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги непријатно е изненадена од вчерашниот фејсбук-статус на министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски дека Агенцијата е...
Политика

Советник на Чулев нападна Началник на единицата за безбедност на сообраќај во Тетово (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Државниот советник на Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев – Зоран Ѓорѓевски -Чикаш го нападна Началникот на единицата за безбедност на сообраќај во Тетово, сведочат...
МАКЕДОНИЈА

Чулев: За време на изборите секое постапување кое е во спротивност со законите, ќе биде санкционирано

Министерството за внатрешни работи за време на изборите ќе постапува бескомпромисно, доследно и крајно одговорно, со никаква толеранција кон какви и да се евентуални обиди...
МАКЕДОНИЈА

Чулев: Панчевски се бара со потерница

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев информираше дека поранешниот  претседател на основниот Кривичен суд во Скопје, Владимир Панчевски се бара со потерница. – Полициските службеници...
Политика

Чулев наместо да ги спроведува законите, тој ги прекршува

Влатко Зорба
Техничкиот минстер за внатрешни работи, Наќе Чулев не ги почитува пропишаните мерки воведени поради епидемијата одкоронавирус. Тој беше фотографиран со симпатизери на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ,...
МАКЕДОНИЈА

ОЈО ги отфрли кривичните пријави од Петровска и Чулев

Обвинителството по два предмети констатира дека функционирањето на техничката Влада претставува политичко прашање, а спорните прашања меѓу членовите на техничката Влада претставуваат предмет на други...
Политика

Чулев ќе побара помош од војската за запирање на влезот на мигранти

Влатко Зорба
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев покрај полициското засилување, ќе побара помош и од војската за запирање на влезот на мигранти во нашата земја преку...
Политика

Чулев од Струмица: Граѓаните да не подлегнуваат на притисоците на локалните криминални структури

Влатко Зорба
Моето присуство во СВР-Струмица е, пред се, да им укажам на колегите да ги преземат сите мерки и активности за превенција на евентуални изборни нерегуларности,...