Таг : чулев

Политика

Муслиу за ТВ21: Чулев ме заобиколи да собирам информации за „Диво Насеље“

Влатко Зорба
„Не знам која беше целта на тогашниот директор да ме заобиколи во процесот на собирање на информации, грешка е во постапките и оваа работа наскоро...
МАКЕДОНИЈА Политика

СДСМ: Со номинацијата на Чулев се покажува дека во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се променило, тоа е истата партија на Никола Груевски

Никола Поповски
Со предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за министер за внатрешни работи во преодната Влада не се крши Уставот, не станува збор за воено или униформирано лице, и...