Таг : чулев

МАКЕДОНИЈА

Реакција на Петровска по објавата на Чулев: „Очајници прават очајнички потези“

Дополнителната заменичка министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска, го коментираше статусот на „Фејсбук“ на Наќе Чулев, кој најави дека МВР ќе отвори истрага за предмет...
МАКЕДОНИЈА

Антикорупциска се изјасни за ненадалежна по пријавата од Чулев, отфрли и приговор од ВМРО – ДПМНЕ

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната јавна седница ги отфрли наводите од приговорот и го затвори предметот доставен од ВМРО – ДПМНЕ...
МАКЕДОНИЈА

Чулев: Досега прекршочни казни за 27 326 лица кои не носеле маски

Досега се изречени 27 326 прекршочни казни за неносење лична заштита на лицето, објави министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на неговиот Фејсбук профил. Во...
МАКЕДОНИЈА

Управниот Суд ја отфрли тужбата на министерот Наќе Чулев против Владата

Владата на Република Северна Македонија, како тужена страна, го доби решението од Управниот суд на Република Северна Македонија со кое тужбата на тужителот Министерство за...
Политика

Петровска: Мнозинството вработени едвај чекаат да заврши „техничкото МВРО“

Влатко Зорба
Влијанијата и однесувањата од „техничките“ кадри во МВР го покажаа старото лице на опозициската партија и токму затоа јавноста со право има впечаток дека се...
МАКЕДОНИЈА

Чулев: Бескомпромисна борба против изборни нерегуларности

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска ги посети единиците за внатрешни работи Ѓорче Петров и Чаир, при што оствари работни состаноци со раководствата на...
МАКЕДОНИЈА

Чулев: Освен Дончев за снимката никој друг не е повикан во МВР на разговор

По разговорот со Ден Дончев, за снимката на која се појави и се гледа како тој става пари во ташна, полицијата веќе има изготвена службена...
Политика

Семејството на Чулев на државна сметка во Охрид

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната пре-конфереција одговарајќи на прашање дали тој заедно со своето семејство престојувал во владин објект во Охрид и дали...