Таг : Цивил

МАКЕДОНИЈА

Цивил: Се врши притисок врз пратеници за да не гласаат за Законот за ЈО

Александар Тодески
Христијан Мицкоски под команда на Никола Груевски врши притисоци врз парламентарците изминативе денови за да не гласаат за Законот за Јавно обвинителство, пишува Цивил. Од...
МАКЕДОНИЈА

Рамковски: Само гробот е полош од затворот

Александар Тодески
Сопственикот на згаснатата А1 телевизија, Велија Рамковски на панел дискусијата на „Цивил“ насловена како „Жртви на режимот“ зборуваше времето поминато во затворот, но и за...
Политика

ЦИВИЛ: Лажни вести, злоупотреба на граѓански протести и говор на омраза во предизборието

Влатко Зорба
Предизборната кампања почна уште пред 20 октомври, кога партиите се договорија за предвремени парламентарни избори. Таа е жестока во еден дел, исполнета е со говор...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: 20-годишнина од основањето и активно делување на ЦИВИЛ

Влатко Зорба
Кревајќи ја свеста на јавноста за реалните прашања и проблеми, кои не секогаш се видливи на политичкиот фронт, граѓанскиот сектор им помага на граѓаните да...
Политика

ЦИВИЛ: Обвинителите од СЈО да дадат оставки и да ги вратат парите на народот

Влатко Зорба
Обвинтелите од Специјалнота јавно обвинителство (СЈО) да дадат оставки и да ги вратат парите на народот, побараа од Граѓанската организација ЦИВИЛ. На денешната прес-конференција, на...
МАКЕДОНИЈА

Според Цивил, не се потребни предвремени парламентарни избори

user3
Здружението на граѓани Цивил – Центар за слобода смета дека воопшто не се потребни предвремени парламентарни избори. Доколу имаме предвремени избори тоа, како што велат,...