Таг : Црвена Звезда

Кошарка СПОРТ

Црвена звезда потклекна во последната четвртина, прва гостинска победа на Реал

Екипата на Црвена Звезда е поразена од Реал Мадрид со 60:75 во 7. коло од Евролигата. Решавачко за поразот на „црвено-белите“ беше лошата игра во...
Фудбал

Почетино по победата над Црвена звезда: Продолжуваме да ги решаваме нашите проблеми

Влатко Зорба
Тренерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, по победата (4:0) над Црвена звезда во 4. коло од Лигата на шампионите, истакна дека ваквите мечеви позитивно влијаат на...
Фудбал

На фудбалерите на Црвена звезда им беше забрането да влезат во Косово

Влатко Зорба
Натпреварот меѓу фудбалските клубови Трепча од Косовска Митровица и Црвена Звезда од Белград нема да се одигра, откако косовската полиција денеска на граничниот премин Јариње...