Таг : дадилка

Хроника

Една и пол година затвор за дадилката што лани тепаше дете во игротека

Stefanija Kuzmanovska
Дадилката што лани тепаше дете во игротека во трговскиот центар „Капитол“ во Аеродром, доби една и пол година казна затвор. Оваа одлука ја донел Кривичниот...
МАКЕДОНИЈА

Дадилката која тепаше дете доби 30-дневен притвор

На предлог на Основното јавно обвинителство за определување мерка притвор, денеска пред судија на претходна постапка во Основниот кривичен суд Скопје беше спроведена Ж.П.оомничена дека...
Хроника

Триесетдневен притвор за дадилката која тепаше дете во игротека во скопски Аеродром

Влатко Зорба
Полицијата ја пронајде жената која тепаше дете во игротека во скопски Аеродром Денеска околу 15:57 часот А.М., сопственик на угостителски објект во скопски Аеродром, пријавил...