Таг : Далас Маверикс

Забава МАГАЗИН

Лука Дончиќ откри каква музика слуша пред натпревари

Елена Даскалова
Лука Дончиќ е одличен кошаркар, со словенечко потекло, кој во моментов игра во тимот на Далас Маверикс. За магазинот „Slam“ тој неодамна открил дека иако...
Кошарка СПОРТ

Дончиќ во клинч со дебитант од Клиперси (ВИДЕО)

Maja_Serafimova
Екипата на Далас славеше над ЛА Клиперс со 108-87, а Лука Дончиќ беше најефикасен во редовите на Маверикси, но мораше предвреме да го напушти теренот...