Таг : Дамјан Стојановски

Кошарка СПОРТ

Со кош на секунда до крај на Дамјан Стојановски, МЗТ славеше над Работнички

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до значаен триумф во вечното дерби со Работнички (92-90), откако Дамјан Стојановски на 1,1 секунди до крајот го постигна...
Кошарка СПОРТ

Дамјан Стојановски играч на колото во АБА2 лигата

Maja_Serafimova
Третата победа по ред на МЗТ Скопје Аеродром во АБА2-лигата, остварена во вторникот на домашен терен против Рогашка (74:54), го донесе и третото во низа...