Таг : Давкова

МАКЕДОНИЈА

Шилегов до Силјановска: Немам јас против вашите средби во Ибни Пајко,сум против суетите ситна душа ли е, што ли е

Берта Китинска
Продолжуваат партиските препирки во пресрет на предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 15 јули. „Војната“ која започна помеѓу професорката Гордана Силјановска-Давкова од редовите...
Политика

Давкова се залага за наказнивост на партијата која не пикна во калта, смета Димитров

Влатко Зорба
Носителката на изборната листа на ВМРО ДПМНЕ во единицата, Гордана Сиљановска Давкова се става во улога на политиката која промовира неказнивост за кривичните дела, е...