Таг : Де Лаурентис

СПОРТ Фудбал

Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на Наполи

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на тимот. Вкупната казна може да изнесува 2,5 милиони евра. Најголемата казна му...