Таг : Де Лихт

СПОРТ Фудбал

Наградата за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“ во рацете на Де Лихт

Дефанзивецот на Јувентус, Матаис де Лихт е прогласен за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“ во анкетата на „Франс фудбал“. Тој ја доби наградата „Копа“...
СПОРТ Фудбал

Де Лихт: Во Ајакс се чувствував непобедливо, сега сè е поинаку

Maja_Serafimova
Дефанзивецот на Јувентус, Матијс де Лихт не жали за неговата преселба од Ајакс во италијанскиот клуб, иако во Амстердам се чувствувал непобедливо. – Мислам дека...