Таг : Де Роси

Фудбал

Од сиромаштија до тренинзи со Тоти и Де Роси: Почина млад фудбалер на Рома

Џозеф Буасе, млад камерунски фудбалер, кој требаше да го прослави својот 22 роденден на 1 септември, почина во вчеравечерта од срцев удар. Несреќниот млад човек...
СПОРТ Фудбал

Де Роси би можел да ја напушти Бока уште во јануари

Maja_Serafimova
Италијанскиот фудбалерот за врска од редовите на Бока јуниорс, ветеранот Даниеле Де Роси, можеби ќе го напушти аргентинскиот клуб во јануари, пишува весникот „Ла Насион“....