Таг : дебар

МАКЕДОНИЈА

Дебарската гимназија „28 ноември” од утре со онлајн настава

Влатко Зорба
Наставниот процес во СОУ „28 ноември”, како и во повеќето образовни институции, од понеделник ќе се одвива онлајн, почитувајќи ги со прецизност сите утврдени протоколи...
МАКЕДОНИЈА

Сопружници од Дебар наместо во изолација ја напуштиле државава

Берта Китинска
Сопружници од дебарското село Могорче заработија кривични пријави за непочитување на здравстените прописи во време на пандемија со Ковид-19. Тие наместо во изолација, која им...
МАКЕДОНИЈА

Во последните 24 часа во Дебар без новозарзени и оздравени

Stefanija Kuzmanovska
Во последното деноноќие во Дебар, вклучително и општина Центар Жупа, нема новозарзени со Ковид-19, нема оздравени, но едно лице на 63-годишна возраст ја згубило битката...
МАКЕДОНИЈА

Во Дебар еден новозаразен со Ковид-19, осми случај за една недела

Влатко Зорба
Во последното деноноќие во Дебар регистриран е еден случај на новозаболен со Ковид-19, што е осми случај дијагностициран во периодот од една недела. Тие се...
МАКЕДОНИЈА

Изминатата седмица во Охрид 21, во Струга 30 и осум лица од Дебар позитивни на коронавирус

Влатко Зорба
Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесува на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга,...
МАКЕДОНИЈА

Во Дебар забележана е поголем број на оздравени пациенти

Берта Китинска
Во последното деноноќие во Дебар забележана е поголема бројка на оздравени пациенти од Ковид-19, но регистрирани се и три нови случаи. – Во последните 24...
МАКЕДОНИЈА

Меља: Во втората фаза коронавирусот се прошири во сите населени места во Дебар

Берта Китинска
Во општина Дебар, која беше прво жариште на Ковид-19 во земјава, заедно со соседната општина Центар Жупа, од крајот на февруари до сега се направени...
МАКЕДОНИЈА

Во Дебар двајца новозаразени, активни на болеста 67 лица

Влатко Зорба
Во последното деноноќие во Дебар се регистрирани два нови случаи со Ковид-19, со што во последните осум има 15 нови случаи. Со новодијагностицираните вкупната бројка...