Таг : дедо

Забава

Шварценегер стана дедо: Кетрин доби дете со актерот Крис Прат

Влатко Зорба
Ќерката на славниот Шварценегер, Кетрин Шварценегер и актерот Крис Парт станаа родители за прв пат, а добрата вест ја сподели синот на Арнолд, Патрик Шварценегер....
Хроника

Дедо им се заканувал на внуците врзувајќи ги за дрво и удирајќи ги со дрвена палка во Градски парк

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.Д.(46) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на малолетно лице“. „На...
Забава МАГАЗИН

Орландо Блум времето во изолација го минува со идниот дедо

Кристина Денесовска
Актерот Орландо Блум и таткото на пејачката Кети Пети, Кит Хадсон, се дружеа на плажа додека Кети Пети, шеташе сама. Блум и неговата вереница неодамна...
Забава МАГАЗИН

Срцепарателна фотографија: Дедо го запознава внукот преку прозорец

Фотографија од еден дедо во Ирска на која се гледа како по прв пат го запознава својот новороден внук преку прозорец поради коронавирусот го разнежни...
ЕУ СВЕТ

Супер дедо не се исплаши од разбојникот, му зададе директ во брада! (ВИДЕО)

Кога разбојникот тргнал по плен на улиците на Кардиф и го забележал 77-годишниот пензионер кај банкомат, мислел дека наишол на лесна мета. Пензионерот со беретка...
Други спортови СПОРТ

Седумдесетгодишен „дедо“ го нокаутира противникот, сруши рекорд во боксот (ВИДЕО)

Седумдесет-годишен дедо влезе во „Гинис“ со неверојатна победа во боксот. Алберт Хјуз го нокаутираше 43-годишниот Тремеин Таунс. Со успех, ветеранот го сруши рекордот за најстар...