Таг : делегација

МАКЕДОНИЈА

Делегација на Вооружените сили на Италија во дводневна официјална посета на земјава

Stefanija Kuzmanovska
Делегација на Вооружените сили (ВС) на Република Италија, предводена од началникот на ГШ на ВС, генерал Енцо Вичијарели, престојува во дводневна официјална посета на Република...
МАКЕДОНИЈА

Делегација на војската на Србија во посета на земјава

Stefanija Kuzmanovska
Делегација на војската на Република Србија предводена од началникот на Генералштабот, генерал Милан Мојсиловиќ денеска ќе престојува во официјална посета на Република С. Македонија. Генерал...
МАКЕДОНИЈА

Делегација предводена од Царовска на одбележување на 75-годишнината од ослободувањето на логорот Аушвиц-Биркенау

Stefanija Kuzmanovska
Вицепремиерката задолжена за економски прашања и координација со економските ресори Мила Царовска денеска отпатува во Република Полска каде што денеска попладне, како предводник на делегација...
Политика

ДОМ: Европските Зелени предлагаат итна Резолуција за С.Македонија

Влатко Зорба
Делегација на зелената партија ДОМ, предводена од претседателката Маја Морачанин, во која се и потпретседателите Мирослав Богдановски и Ана Петровска и претседателот на Комисијата за...