Таг : Делхи

Вести

Загадувањето на воздухот во Делхи достигна „неподносливо ниво“

Влатко Зорба
Загадувањето на воздухот во северна Индија достигна „неподносливо ниво“, соопштија индиските власти. Според Би-Би-Си, во многу делови на индиската престолнина Њу Делхи, воздухот денес достигна...