Таг : Деми Ловато

Забава МАГАЗИН

Деми Ловато во изолација со новото момче

Деми Ловато повторно е во среќна врска, пишува Elle. Имено, како што рекол извор близок до пејачката за E!, Деми неколку недели е во врска...
Забава МАГАЗИН

Деми Ловато објави фотографија без шминка

Кристина Денесовска
Пејачката е прва во редот кога се во прашање поместување на природната убавина и прифаќање на себе си онакви какви што сме. Деми Ловато во...
Забава МАГАЗИН

Деми Ловато зборуваше искрено за предозирањето

Кристина Денесовска
Деми Ловато, гостувајќи во поткастот на Епли Греам, рекла дека враќањето на поремеувањето на исхраната е еден од факторите кои ја донеле до предозирање во...
Забава МАГАЗИН

СУПЕРБОЛ: Погледнете ја неверојатната изведба на химната на Деми Ловато

Елена Даскалова
Деми Ловато, на отворањето на Супербол, ја воодушеви цела Америка со неверојатната изведба на американската химна. Само една недела претходно, таа имаше камбек на музичката...
Забава МАГАЗИН

Деми Ловато со емотивен настап на Греми наградите (ВИДЕО)

Елена Даскалова
На вчерашното доделување на Греми наградите, по трибјутот за Коби Брајант, најемотивен момент беше излегувањето на сцената на Деми Ловато. Пред две години таа едвај...
Забава МАГАЗИН

Деми Ловато ја покажа новата тетоважа

Кристина Денесовска
Деми Ловато ја покажа новата тетоважа на грбот. 27-годишната поп ѕвезда има нова тетоважа во колекцијата, судејќи по фотографијата која селебрити тату артистот Алесандро Капози...
Забава МАГАЗИН

Славната пејачка со фотографија го претстави новото момче

По бурното раскинување со модниот дизајнер Деми Ловато утеа најде во прегратките на моделот Остин Вилсон. https://www.instagram.com/p/B4y9w_ZhYui/?utm_source=ig_embed Според магазинот People, пејачката била таа која ја...