Таг : Дерби

Фудбал

АФП: Дербито на Србија најголем собир од укинувањето на мерките, навивачите не ги испочитуваа препораките

Влатко Зорба
Фудбалскиот натпревар помеѓу Партизан и Црвена Звезда собра најмногу луѓе на едно место во Европа од укинувањето на ограничувањата поради пандемијата на коронавирус, јави агенцијата...
Фудбал

Клоп: Ова беше единствениот начин на кој можеме да го победиме Сити

Влатко Зорба
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше воодушевен од победата на Манчестер Сити од 3:1. Тој ги пофали своите играчи за нивниот настап за време на...
Фудбал

Ливерпул извлече реми на „Олд Трафорд“

Влатко Зорба
Фудбалското дерби на англиската Премиерлига помеѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул заврши нерешено со 1:1. Домашните поведоа преку Рашфорд во првото полувреме, а изедначи Лалана на...