Таг : Дешамп

СПОРТ Фудбал

Дешамп ќе ја предводи Франција до 2022 година

Фудбалската федерација на Франција (ФФФ) постигна нов договор со селекторот на националниот тим Дидие Дешамп. Според „Ле Фигаро“, новиот договор ќе биде пресметан до 2022...