Таг : девица

Забава МАГАЗИН

Четирите најемпатични хороскопски знаци

Кристина Денесовска
На некои луѓе им е многу полесно од останатите да се стават во туѓата кожа и да сфатат како се чувствуваат. Емпатијата е една голема...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се најголеми хипохондрици

Зодијакот ја дефинира нашата личност и ни покажува начини на кои размислуваме и како се однесуваме. Така е и со здравјето, односно нашиот пристап кон...
Забава МАГАЗИН

Март ќе биде месец на љубовта за четири хороскопски знаци

Денот на вљубените помина, но месецот на љубовта дефинитивно е пред нас. Кога Венера, планетата на љубовта, убавина и задоволство, ќе влезе во знакот на...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се одличен избор за сериозна врска

Кристина Денесовска
  Луѓето родени под емоционално позрел хороскопски знак, правилно ќе ја дефинираат врската, ќе ве фатат за рака и ќе ве запознаат со своите родители....
Забава МАГАЗИН

Кои знаци ќе бидат најмногу погодени од ретроградниот Меркур?

Кристина Денесовска
Сите кои ги следат случувањата на стролошкото небо знаат дека Меркур оваа година прв пат е ретрограден од 17 февруари до 10 март. Преед да...
Забава МАГАЗИН

Психолошки профил на родените во знакот Девица

Елена Даскалова
Девицата важи за главен „сметководител“ и критичар меѓу останатите хороскопски знаци. Затоа, не е ни чудо што овие лица се интелигентни, способни и прилагодливи. Но,...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се однесуваат како родители кон партнерот

Наместо да сфатат дека се во врска со возрасна личност, личностите родени во овие знаци од зодијакот, кон своите партнери се однесуваат како кон деца....
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои најтешко ќе ги засакате

На прв поглед ви се допаднаа, но кога малку подобро ќе ги запознаете, ќе сфатите колку се тешки и напорни личности. Следниве три хороскопски знаци,...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои е најтешко да ги сакате

Елена Даскалова
Претставниците на овие три хороскопски знаци ќе ви се допаднат на прв поглед, но поради комплицираниот и тежок карактер ќе наидете на тешкотии да ги...
Забава МАГАЗИН

Шест хороскопски знаци кои имаат среќа во љубовта

Сите ние имаме пријатели кои ги бираат партнерите кои не им одговараат или не се за нив. Од друга страна ги имаме и оние чиј...