Таг : џорџе давид

Некатегоризирано

Џорџе Давид призна дека бил неодговорен и имал контакт со многу луѓе

Музичарот и еден од членовите на жирито на музичкото шоу „Ѕвезде гранда“, Џорџе Давид Николиќ, е позитивен на коронавирусот. Сега е во болница во карантин....
Забава МАГАЗИН

Џорџе Давид прати потресна порака од болница

Кристина Денесовска
Пејачот Џорџе Давид откри дека е позитивен на коронавирусот пред два дена, а сега, како што рекол, за прв пат се наоѓа во болница. Интересно...
Забава МАГАЗИН

Српскиот музичар Џорџе Давид позитивен на коронавирусот

Српскиот музичар Џорџе Давид откри дека е позитивен на коронавирусот. „За жал, потврдено ми е дека имам ковид-19. Не сфаќам… очаен сум. Вирусот ќе помине...