Таг : ДиЏеј

Забава

Поради кризата, Тони Цетински започна да работи како диџеј

Влатко Зорба
Тони Цетински (51) повторно започна да настапува како диџеј, поради кризата што ја имаат пејачите веќе неколку месеци, заради неможноста да настапат и одржуваат концерти....
МАКЕДОНИЈА

Од коронавирус почина познатиот диџеј Ицко

Берта Китинска
Почина диџеј Ицко од Антена 5, по долго боледување од коронавирус. Неговите пријатели и колеги му оддаваат сочувство на семејството на социјалните мрежи. Диџеј Ицко...
Забава МАГАЗИН

Музичар почина од коронавирусот откако прати охрабрувачка порака

Кристина Денесовска
Диџеј почина откако беше поситивен на тестот за коронавирусот, само два дена откако прати охрабрувачка порака од болница. Дени Шарма (40) од западен Лондон, на...
Забава МАГАЗИН

Вил Смит со години го занемарувал најстариот син, а сега се најдобри пријатели

Оние кои го знаал Вил Смит, знаат дека тој има две деца, Џејдан и Вилоу. Меѓутоа, малкумина знаат дека овој талентиран актер го има синот...